KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613082
nr 1461 3082
Ivar Franke
(1913-1999), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 42x58 cm
Ivar Franke, svensk bildkonstnär född 1913, död 1999.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 april 2022
kl 18:14:14
15/4 15:40:37